Northmont Middle School Invitational on February 09, 2019 Statistics report for Combined Final Stats
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

2019 Northmont Middle School Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
1 Arshaan Kahlon Miami Valley Green Division 8.00 32 22 6 160 4.19 5.33 9.00 670 83.75
2 Aubrey Williams Northmont A Gold Division 8.00 23 28 4 160 3.78 5.75 12.75 605 75.62
3 Andrew Holzinger Miami Valley Green Division 8.00 24 24 1 160 3.72 24.00 48.00 595 74.38
4 Audrey Rickmon Northmont B Green Division 8.00 4 41 0 160 2.94 inf inf 470 58.75
5 Sadhil Mehta Tippecanoe B Gold Division 8.00 13 31 11 160 2.81 1.18 4.00 450 56.25
6 Ethan Kral Northmont Elementary Gold Division 8.00 6 36 4 160 2.69 1.50 10.50 430 53.75
7 Alex Stone Northmont A Gold Division 8.00 16 20 8 160 2.50 2.00 4.50 400 50.00
8 Lekha Choudary Miami Valley Green Division 8.00 21 8 1 160 2.44 21.00 29.00 390 48.75
9 Corbin Berberich Tippecanoe A Green Division 8.00 6 30 0 160 2.44 inf inf 390 48.75
10 Lilliam Oehlers Oakwood A Gold Division 8.00 11 25 8 160 2.34 1.38 4.50 375 46.88
11 Max McCloskey Oakwood A Gold Division 8.00 8 26 9 160 2.09 0.89 3.78 335 41.88
12 Carson Stone Northmont B Green Division 8.00 7 23 2 160 2.03 3.50 15.00 325 40.62
13 Bella Wilkerson Little Miami A Gold Division 8.00 3 30 5 161 1.99 0.60 6.60 320 40.00
14 Michael Ritschel Oakwood B Green Division 8.00 2 28 2 160 1.88 1.00 15.00 300 37.50
15 Koya Ladd Northmont C Gold Division 8.00 1 27 0 160 1.78 inf inf 285 35.62
16 Paige Zimmerman Little Miami A Gold Division 8.00 1 25 3 161 1.55 0.33 8.67 250 31.25
17 Alex Frew Sidney B Gold Division 8.00 2 23 3 160 1.53 0.67 8.33 245 30.62
18 Abby Poprocki Oakwood B Green Division 8.00 2 20 1 160 1.41 2.00 22.00 225 28.12
19 Dhruv Sadhu Miami Valley Green Division 4.00 5 3 1 80 1.25 5.00 8.00 100 25.00
20 Mason Shuttleworth DeColores Montessori Gold Division 8.00 0 20 1 161 1.21 0.00 20.00 195 24.38
21 Peyton McCartney DeColores Montessori Gold Division 8.00 1 18 0 161 1.21 inf inf 195 24.38
22 Tucker Koogler Tippecanoe A Green Division 8.00 1 17 0 160 1.16 inf inf 185 23.12
23 Leo Williams DeColores Montessori Gold Division 8.00 3 13 1 161 1.06 3.00 16.00 170 21.25
24 Emma Lancaster Northmont C Gold Division 8.00 2 14 2 160 1.00 1.00 8.00 160 20.00
25 Nathan Dobles Northmont Elementary Gold Division 8.00 4 10 2 160 0.94 2.00 7.00 150 18.75
26 Parker Kaibas Tippecanoe B Gold Division 8.00 1 14 1 160 0.94 1.00 15.00 150 18.75
27 Kianna Ladd Northmont D Green Division 8.00 1 14 1 160 0.94 1.00 15.00 150 18.75
28 Heather Diehl Tippecanoe A Green Division 8.00 2 11 0 160 0.88 inf inf 140 17.50
29 Annaleah Lambert Tippecanoe A Green Division 8.00 2 11 0 160 0.88 inf inf 140 17.50
30 Danny Vasconez Oakwood B Green Division 8.00 0 15 3 160 0.84 0.00 5.00 135 16.88
31 Aidan Zawodny Little Miami B Green Division 8.00 2 10 0 160 0.81 inf inf 130 16.25
32 Gavin Roberts Little Miami B Green Division 8.00 0 14 3 160 0.78 0.00 4.67 125 15.62
33 Landon Johnson Sidney A Green Division 8.00 0 13 1 160 0.78 0.00 13.00 125 15.62
34 Emily Finnila Oakwood A Gold Division 8.00 4 7 3 160 0.72 1.33 3.67 115 14.38
35 Kaylie Hoff Northmont Elementary Gold Division 8.00 5 4 3 160 0.62 1.67 3.00 100 12.50
36 Liz Nicholson Northmont D Green Division 8.00 0 10 0 160 0.62 0.00 inf 100 12.50
37 Kendall Dickman Sidney C Green Division 7.00 2 6 1 140 0.61 2.00 8.00 85 12.14
38 Ethan Stickle Northmont A Gold Division 8.00 4 5 3 160 0.59 1.33 3.00 95 11.88
39 Hannah Vernon Sidney C Green Division 4.00 0 5 1 80 0.56 0.00 5.00 45 11.25
40 Ryan Fitzgerald Northmont A Gold Division 8.00 1 8 1 160 0.56 1.00 9.00 90 11.25
41 Cierra Mullenix Sidney A Green Division 8.00 0 8 0 160 0.50 0.00 inf 80 10.00
42 Shyla Stiffler Sidney C Green Division 5.00 0 5 0 100 0.50 0.00 inf 50 10.00
43 Bridget Scranton Northmont B Green Division 8.00 3 5 3 160 0.50 1.00 2.67 80 10.00
44 Jade Marshall Little Miami B Green Division 8.00 0 8 1 160 0.47 0.00 8.00 75 9.38
45 Hannah Marlowe Miami Valley Green Division 4.00 1 2 0 80 0.44 inf inf 35 8.75
46 Aryel Frisby Sidney C Green Division 5.00 1 3 1 100 0.40 1.00 4.00 40 8.00
47 Ryleigh Wagner Sidney A Green Division 8.00 0 6 0 160 0.38 0.00 inf 60 7.50
48 Will Keyes Oakwood B Green Division 8.00 1 5 2 160 0.34 0.50 3.00 55 6.88
49 Mikayla Hucklby Sidney C Green Division 6.00 1 3 1 120 0.33 1.00 4.00 40 6.67
50 Halle Anderson Little Miami A Gold Division 8.00 1 3 0 161 0.28 inf inf 45 5.62
51 Austin Choi Oakwood A Gold Division 8.00 1 3 0 160 0.28 inf inf 45 5.62
52 Laney Boldman Little Miami B Green Division 8.00 0 4 0 160 0.25 0.00 inf 40 5.00
53 Owen Deam Sidney B Gold Division 5.00 0 2 0 100 0.20 0.00 inf 20 4.00
54 Jaedlyn Hansen Sidney C Green Division 5.00 0 2 0 100 0.20 0.00 inf 20 4.00
55 Paige Drew DeColores Montessori Gold Division 2.50 0 1 0 50 0.20 0.00 inf 10 4.00
56 Norah Ervin Sidney B Gold Division 4.50 0 2 1 90 0.17 0.00 2.00 15 3.33
57 Connor Howard Sidney A Green Division 8.00 1 1 0 160 0.16 inf inf 25 3.12
58 Jade Mielke Little Miami A Gold Division 8.00 1 1 1 161 0.12 1.00 2.00 20 2.50
59 Brooke Bashore Tippecanoe B Gold Division 8.00 0 2 0 160 0.12 0.00 inf 20 2.50
60 Jaccob Ritenour Northmont D Green Division 8.00 0 2 0 160 0.12 0.00 inf 20 2.50
61 Travis R Sidney B Gold Division 4.50 0 1 0 90 0.11 0.00 inf 10 2.22
62 Shelby M Sidney B Gold Division 5.50 0 0 0 110 0.00 0.00 0.00 0 0.00
63 Braxton Brewer Sidney B Gold Division 4.50 0 0 0 90 0.00 0.00 0.00 0 0.00
64 Kateri Metzner DeColores Montessori Gold Division 2.50 0 0 0 50 0.00 0.00 0.00 0 0.00
65 Alexandra Matamoris DeColores Montessori Gold Division 3.00 0 0 0 61 0.00 0.00 0.00 0 0.00