Rowdy Raider Invitational - IS 188 on December 07, 2019 Statistics report for Preliminary Stats
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

2019 Rowdy Raider Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
1 William Groger Miami Valley A Fiona Hill Division 5.00 41 22 11 100 7.80 3.73 5.73 780 156.00
2 Edward Liu Dublin Scioto Fiona Hill Division 5.00 23 22 13 100 5.00 1.77 3.46 500 100.00
3 Tegan Kapadia Beavercreek Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 20 17 6 100 4.40 3.33 6.17 440 88.00
4 Ayog Prasad Russell A William Taylor Division 5.00 15 18 1 100 4.00 15.00 33.00 400 80.00
5 Samantha Street Northmont Marie Yovanovitch Division 5.00 17 14 3 100 3.80 5.67 10.33 380 76.00
6 Trevor Wells Woodford County A Gordon Sondland Division 5.00 16 13 6 100 3.40 2.67 4.83 340 68.00
7 Andrew Holzinger Miami Valley B Gordon Sondland Division 5.00 11 16 1 100 3.20 11.00 27.00 320 64.00
8 Francis Hanf Fisher Catholic Marie Yovanovitch Division 5.00 10 17 1 100 3.15 10.00 27.00 315 63.00
9 Jackson Raich Russell A William Taylor Division 5.00 11 15 3 100 3.00 3.67 8.67 300 60.00
10 Shr-Hua Moore Talawanda Lt. Col. Alexander Vindman Division 3.00 4 13 2 60 3.00 2.00 8.50 180 60.00
11 Brooks Powalie Cloverleaf A Gordon Sondland Division 5.00 7 21 5 100 2.90 1.40 5.60 290 58.00
12 Nathan Hazlett Copley A Gordon Sondland Division 5.00 11 15 5 100 2.90 2.20 5.20 290 58.00
13 Henry Blyth Dunbar A Marie Yovanovitch Division 5.00 9 17 3 100 2.90 3.00 8.67 290 58.00
14 Stone McDowell Clermont Northeastern Fiona Hill Division 5.00 8 23 13 100 2.85 0.62 2.38 285 57.00
15 Grace Goff Dunbar A Marie Yovanovitch Division 5.00 14 7 1 100 2.75 14.00 21.00 275 55.00
16 Shayak Chakrabarti Solon A William Taylor Division 5.00 14 4 1 100 2.45 14.00 18.00 245 49.00
17 Akash Bhowmik Carmel A Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 7 15 3 100 2.40 2.33 7.33 240 48.00
18 Josh Smith Clermont Northeastern Fiona Hill Division 5.00 6 16 2 100 2.40 3.00 11.00 240 48.00
19 Nolan Jones Carmel B Marie Yovanovitch Division 5.00 4 19 5 100 2.25 0.80 4.60 225 45.00
20 Richard Roediger Oakwood William Taylor Division 5.00 6 15 3 100 2.25 2.00 7.00 225 45.00
21 Alfie Painter Woodford County B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 8 14 7 100 2.25 1.14 3.14 225 45.00
22 Rohan Navaneetha Solon B Fiona Hill Division 3.50 5 10 4 70 2.21 1.25 3.75 155 44.29
23 Paul Bolenbaugh Talawanda Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 6 15 4 100 2.20 1.50 5.25 220 44.00
24 Sean Scranton Northmont Marie Yovanovitch Division 5.00 8 13 7 100 2.15 1.14 3.00 215 43.00
25 Noah Katz Dunbar B William Taylor Division 5.00 4 16 3 100 2.05 1.33 6.67 205 41.00
26 Joey Dietz Tippecanoe Fiona Hill Division 5.00 3 18 5 100 2.00 0.60 4.20 200 40.00
27 Ryan Lee Copley A Gordon Sondland Division 5.00 11 5 4 100 1.95 2.75 4.00 195 39.00
28 Alex Luo Solon B Fiona Hill Division 2.50 6 1 1 50 1.90 6.00 7.00 95 38.00
29 Prahalad Rao Solon B Fiona Hill Division 4.00 6 8 5 80 1.81 1.20 2.80 145 36.25
30 Sydney Davidson Little Miami B Marie Yovanovitch Division 5.00 4 12 0 100 1.80 inf inf 180 36.00
31 Josh Griffith Russell B Gordon Sondland Division 5.00 6 9 1 100 1.75 6.00 15.00 175 35.00
32 Pranav Sivaram Solon A William Taylor Division 5.00 10 5 5 100 1.75 2.00 3.00 175 35.00
33 Keaton Martin Woodford County A Gordon Sondland Division 5.00 13 0 4 100 1.75 3.25 3.25 175 35.00
34 Abby Cohen Beavercreek Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 8 6 2 100 1.70 4.00 7.00 170 34.00
35 Alan Xie Beavercreek Lt. Col. Alexander Vindman Division 2.00 5 0 2 40 1.62 2.50 2.50 65 32.50
36 Sam Wang Solon A William Taylor Division 5.00 7 6 1 100 1.60 7.00 13.00 160 32.00
37 Grant Maiorana Solon A William Taylor Division 5.00 6 9 5 100 1.55 1.20 3.00 155 31.00
38 Ralph Bright Dunbar B William Taylor Division 5.00 5 10 5 100 1.50 1.00 3.00 150 30.00
39 Rachel Young Copley B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 5 8 1 100 1.50 5.00 13.00 150 30.00
40 Arshaan Kahlon Miami Valley B Gordon Sondland Division 5.00 8 4 2 100 1.50 4.00 6.00 150 30.00
41 Frank Mularcik Copley A Gordon Sondland Division 5.00 6 8 5 100 1.45 1.20 2.80 145 29.00
42 Adam Williams Northmont Middle School William Taylor Division 5.00 3 12 4 100 1.45 0.75 3.75 145 29.00
43 Whitney Petty Sidney Marie Yovanovitch Division 5.00 3 10 0 100 1.45 inf inf 145 29.00
44 AJ Strope Little Miami A William Taylor Division 3.50 3 7 3 70 1.43 1.00 3.33 100 28.57
45 Jun Sun Copley B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 6 11 12 100 1.40 0.50 1.42 140 28.00
46 Tyler Reilly St. Charles A Gordon Sondland Division 5.00 7 6 5 100 1.40 1.40 2.60 140 28.00
47 Zach Weeks Northmont Marie Yovanovitch Division 5.00 7 5 3 100 1.40 2.33 4.00 140 28.00
48 Austin Guo Carmel A Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 7 5 4 100 1.35 1.75 3.00 135 27.00
49 Dakota Baldwin Little Miami B Marie Yovanovitch Division 5.00 3 9 0 100 1.35 inf inf 135 27.00
50 Daksha Pillai Dunbar B William Taylor Division 5.00 6 5 2 100 1.30 3.00 5.50 130 26.00
51 Nathan Schritzinger St. Charles A Gordon Sondland Division 5.00 4 7 0 100 1.30 inf inf 130 26.00
52 Teerth Patel Dunbar A Marie Yovanovitch Division 5.00 6 6 5 100 1.25 1.20 2.40 125 25.00
53 Matthew McGonagle Fisher Catholic Marie Yovanovitch Division 5.00 6 4 1 100 1.25 6.00 10.00 125 25.00
54 Grant Darnell Russell B Gordon Sondland Division 5.00 5 6 2 100 1.25 2.50 5.50 125 25.00
55 Dorottya Gal Dunbar B William Taylor Division 5.00 4 6 0 100 1.20 inf inf 120 24.00
56 Claire Pinkston Woodford County A Gordon Sondland Division 5.00 5 5 1 100 1.20 5.00 10.00 120 24.00
57 Jasper Ralinovsky Talawanda Lt. Col. Alexander Vindman Division 4.00 5 2 0 80 1.19 inf inf 95 23.75
58 Gavin Clishe Little Miami A William Taylor Division 3.00 1 6 1 60 1.17 1.00 7.00 70 23.33
59 Bibhus Luitel Copley B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 6 5 5 100 1.15 1.20 2.20 115 23.00
60 Derek Forte Woodford County B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 6 4 3 100 1.15 2.00 3.33 115 23.00
61 Luke Horne Little Miami A William Taylor Division 4.00 3 5 1 80 1.12 3.00 8.00 90 22.50
62 Tiffany Zhou Beavercreek Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 6 3 2 100 1.10 3.00 4.50 110 22.00
63 Anna Tencza Fisher Catholic Marie Yovanovitch Division 5.00 4 6 2 100 1.10 2.00 5.00 110 22.00
64 Spencer Green St. Charles A Gordon Sondland Division 5.00 1 12 5 100 1.10 0.20 2.60 110 22.00
65 Ethan Feldman Solon B Fiona Hill Division 3.50 3 4 2 70 1.07 1.50 3.50 75 21.43
66 Graham Powalie Cloverleaf B Fiona Hill Division 5.00 2 8 1 100 1.05 2.00 10.00 105 21.00
67 Cayce Jones Woodford County B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 3 7 2 100 1.05 1.50 5.00 105 21.00
68 Harry Zheng Carmel A Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 6 3 4 100 1.00 1.50 2.25 100 20.00
69 Krish Jayarapu Carmel B Marie Yovanovitch Division 5.00 4 5 2 100 1.00 2.00 4.50 100 20.00
70 Joanna Cholewa Dunbar A Marie Yovanovitch Division 5.00 2 7 0 100 1.00 inf inf 100 20.00
71 Jake Schepmann Little Miami A William Taylor Division 5.00 3 7 3 100 1.00 1.00 3.33 100 20.00
72 Joseph Barlage St. Charles B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 3 8 6 100 0.95 0.50 1.83 95 19.00
73 Logan Craig Woodford County A Gordon Sondland Division 5.00 6 1 1 100 0.95 6.00 7.00 95 19.00
74 Jordan Siegel Carmel A Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 5 2 1 100 0.90 5.00 7.00 90 18.00
75 Visvam Srinivasan Dublin Scioto Fiona Hill Division 5.00 4 3 0 100 0.90 inf inf 90 18.00
76 Liam Stephens Cloverleaf B Fiona Hill Division 5.00 1 8 2 100 0.85 0.50 4.50 85 17.00
77 Norah Miller Oakwood William Taylor Division 5.00 2 7 3 100 0.85 0.67 3.00 85 17.00
78 Bryant Craig Woodford County B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 1 7 0 100 0.85 inf inf 85 17.00
79 Sydney Gunn Oakwood William Taylor Division 4.00 2 4 1 80 0.81 2.00 6.00 65 16.25
80 Joseph Charek Cloverleaf A Gordon Sondland Division 5.00 5 2 3 100 0.80 1.67 2.33 80 16.00
81 Ethan Kral Northmont Middle School William Taylor Division 5.00 2 5 0 100 0.80 inf inf 80 16.00
82 Judd Light Russell B Gordon Sondland Division 5.00 3 4 1 100 0.80 3.00 7.00 80 16.00
83 Caitlin Zawodny Little Miami B Marie Yovanovitch Division 5.00 3 4 2 100 0.75 1.50 3.50 75 15.00
84 Austin Peacock Little Miami A William Taylor Division 4.50 2 5 3 90 0.72 0.67 2.33 65 14.44
85 Dominic Blackson Fisher Catholic Marie Yovanovitch Division 4.00 1 4 0 80 0.69 inf inf 55 13.75
86 Jens Bartel Talawanda Lt. Col. Alexander Vindman Division 4.00 0 6 1 80 0.69 0.00 6.00 55 13.75
87 Barrett Blevins Russell B Gordon Sondland Division 5.00 1 5 0 100 0.65 inf inf 65 13.00
88 Patrick Booker St. Charles A Gordon Sondland Division 5.00 3 2 0 100 0.65 inf inf 65 13.00
89 Daniel Ferguson St. Charles B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 1 5 0 100 0.65 inf inf 65 13.00
90 Warren D'Souza St. Charles B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 2 5 3 100 0.65 0.67 2.33 65 13.00
91 Sahir Kabir Miami Valley A Fiona Hill Division 5.00 3 3 3 100 0.60 1.00 2.00 60 12.00
92 Alex Tang Carmel B Marie Yovanovitch Division 3.50 2 1 0 70 0.57 inf inf 40 11.43
93 Cecelia Harvey Clermont Northeastern Fiona Hill Division 5.00 1 4 0 100 0.55 inf inf 55 11.00
94 Carson Stone Northmont Middle School William Taylor Division 5.00 2 3 1 100 0.55 2.00 5.00 55 11.00
95 Nick Carrino Copley A Gordon Sondland Division 5.00 4 1 4 100 0.50 1.00 1.25 50 10.00
96 Lakshmi Jain Miami Valley B Gordon Sondland Division 5.00 2 2 0 100 0.50 inf inf 50 10.00
97 Amara Nwanoro Northmont Marie Yovanovitch Division 5.00 3 1 1 100 0.50 3.00 4.00 50 10.00
98 Meredyth Wilson Russell A William Taylor Division 5.00 1 4 1 100 0.50 1.00 5.00 50 10.00
99 Irvin Fox Sidney Marie Yovanovitch Division 5.00 0 5 0 100 0.50 0.00 inf 50 10.00
100 Ava Parikh Solon B Fiona Hill Division 3.50 2 1 1 70 0.50 2.00 3.00 35 10.00
101 Arunn Sankar Beavercreek Lt. Col. Alexander Vindman Division 3.00 1 2 2 60 0.42 0.50 1.50 25 8.33
102 Abby Washinger Cloverleaf A Gordon Sondland Division 5.00 2 1 1 100 0.35 2.00 3.00 35 7.00
103 Daryl Zazycki Talawanda Lt. Col. Alexander Vindman Division 4.00 1 1 0 80 0.31 inf inf 25 6.25
104 Kyle Eisert Tippecanoe Fiona Hill Division 5.00 0 3 0 100 0.30 0.00 inf 30 6.00
105 Cody Carr Sidney Marie Yovanovitch Division 5.00 0 3 0 100 0.30 0.00 inf 30 6.00
106 Ryan Fitzgerald Northmont Middle School William Taylor Division 5.00 0 3 0 100 0.30 0.00 inf 30 6.00
107 Arnov Dharmagadda Russell A William Taylor Division 5.00 1 1 0 100 0.25 inf inf 25 5.00
108 Max McCloskey Oakwood William Taylor Division 2.50 0 1 0 50 0.20 0.00 inf 10 4.00
109 Nate Martin Carmel B Marie Yovanovitch Division 3.00 0 1 0 60 0.17 0.00 inf 10 3.33
110 Daniel Sweeney Little Miami B Marie Yovanovitch Division 5.00 0 2 1 100 0.15 0.00 2.00 15 3.00
111 Steven Botos Dublin Scioto Fiona Hill Division 5.00 1 0 1 100 0.10 1.00 1.00 10 2.00
112 Atakin Kemp Cloverleaf A Gordon Sondland Division 5.00 1 0 1 100 0.10 1.00 1.00 10 2.00
113 Audrey Mahaney Tippecanoe Fiona Hill Division 5.00 0 1 0 100 0.10 0.00 inf 10 2.00
114 Jack Carson St. Charles B Lt. Col. Alexander Vindman Division 5.00 0 1 1 100 0.05 0.00 1.00 5 1.00
115 Annaleah Lambert Tippecanoe Fiona Hill Division 5.00 0 0 0 100 0.00 0.00 0.00 0 0.00
116 Ava Westfall Sidney Marie Yovanovitch Division 5.00 0 0 0 100 0.00 0.00 0.00 0 0.00
117 Connor Prikkell Oakwood William Taylor Division 1.00 0 0 0 20 0.00 0.00 0.00 0 0.00
118 Gina Powers Oakwood William Taylor Division 1.50 0 0 0 30 0.00 0.00 0.00 0 0.00
119 Luke Smallwood Oakwood William Taylor Division 1.00 0 0 0 20 0.00 0.00 0.00 0 0.00
120 Audrey Mannella Fisher Catholic Marie Yovanovitch Division 1.00 0 0 0 20 0.00 0.00 0.00 0 0.00
121 Ben Harvey Clermont Northeastern Fiona Hill Division 2.00 0 0 0 40 0.00 0.00 0.00 0 0.00
122 Charlie Frey Clermont Northeastern Fiona Hill Division 1.50 0 0 0 30 0.00 0.00 0.00 0 0.00
123 Elliot Kelsey Clermont Northeastern Fiona Hill Division 1.50 0 0 0 30 0.00 0.00 0.00 0 0.00
124 Zachary Guo Carmel B Marie Yovanovitch Division 3.50 0 0 0 70 0.00 0.00 0.00 0 0.00
125 Hao Qi Solon B Fiona Hill Division 3.00 0 1 4 60 -0.17 0.00 0.25 -10 -3.33