2019 Glendale Kickoff on November 02, 2019 Statistics report for Complete
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

Individual Statistics

Rank Player Year Team Division GP 10 TUH PPTUH Pts PPG
1 Gabe Forrest College Heights Christian Black Championship 10.0 115 200 5.75 1150 115.00
2 Jonah Blake Springfield Central B Remaining Playoff Teams 10.0 63 200 3.15 630 63.00
3 Chase Sponenberg Kickapoo Gold Championship 11.0 59 220 2.68 590 53.64
4 Blaise Fields Clever A Remaining Playoff Teams 9.0 44 180 2.44 440 48.89
5 Logan Jones Mexico A 3rd Place 10.0 48 200 2.40 480 48.00
6 Andrew Stephens Mexico B 19th Place 8.0 38 160 2.38 380 47.50
7 Hyrum Blau Waynesville 13th Place 9.0 42 177 2.37 420 46.67
8 Roman Taylor Kickapoo Gold Championship 11.0 48 220 2.18 480 43.64
9 Samantha Dill Weaubleau A 3rd Place 11.0 46 220 2.09 460 41.82
10 Dalen Munro Weaubleau A 3rd Place 11.0 46 220 2.09 460 41.82
11 Braden Booth Fair Grove White Remaining Playoff Teams 10.0 41 200 2.05 410 41.00
12 Sam Fulbright Glendale White 21st Place 7.0 27 134 2.01 270 38.72
13 Korey Osborne Jasper 13th Place 7.0 27 138 1.96 270 38.57
14 Mathew Schneider Mexico A 3rd Place 10.0 38 200 1.90 380 38.00
15 CJ Greathouse Diamond Remaining Playoff Teams 8.5 30 170 1.76 300 35.29
16 Ryker Tomanek Kickapoo Brown Remaining Playoff Teams 10.0 35 200 1.75 350 35.00
17 Tim Harrington Mountain Grove 17th Place 8.0 27 156 1.73 270 33.75
18 Garrett Cobb Strafford 15th Place 8.0 26 155 1.68 260 32.50
19 Carter Reed Springfield Central A 17th Place 8.0 26 156 1.67 260 32.50
20 Jon Louderback Glendale Red Remaining Playoff Teams 9.5 31 190 1.63 310 32.63
21 Hayden Towne Lakeland 15th Place 9.0 27 176 1.53 270 30.00
22 Cole Parrigon Pierce City B 27th Place 9.0 26 171 1.52 260 28.89
23 Ty Pinon Skyline 21st Place 7.0 19 129 1.47 190 27.14
24 Mollie Parrigon Pierce City A Remaining Playoff Teams 8.0 22 161 1.37 220 27.50
25 Claire Broemmer Strafford 15th Place 4.0 10 75 1.33 100 25.00
26 Avery Baker College Heights Christian Green 23rd Place 8.5 21 159 1.32 210 24.71
27 Damon Habel Spokane 25th Place 7.5 18 139 1.29 180 24.00
28 Madilyn Barker Fair Grove White Remaining Playoff Teams 9.5 24 190 1.26 240 25.26
29 Ryan McFail Clever B 25th Place 9.0 21 169 1.24 210 23.33
30 Jame Kelleher Strafford 15th Place 8.0 19 155 1.23 190 23.75
31 Kyle Ramaker Kickapoo White 19th Place 4.0 9 80 1.13 90 22.50
32 Azul Ponce Kickapoo White 19th Place 4.0 9 80 1.13 90 22.50
33 Maddie Smith Glendale White 21st Place 4.0 8 74 1.08 80 19.87
34 Tiffany Pierce Glendale Blue Remaining Playoff Teams 8.5 18 170 1.06 180 21.18
35 John Richardson Pierce City B 27th Place 4.0 8 76 1.05 80 20.00
36 Abigail Gilmartin Fair Grove Purple 23rd Place 9.0 17 168 1.01 170 18.89
37 CJ Brass Weaubleau A 3rd Place 11.0 22 220 1.00 220 20.00
38 CJ Wears Kickapoo Brown Remaining Playoff Teams 10.0 20 200 1.00 200 20.00
39 Ryan Highfill Spokane 25th Place 7.0 13 132 0.98 130 18.65
40 Ian McGaughey Clever A Remaining Playoff Teams 9.0 17 180 0.94 170 18.89
41 Nick Williams Skyline 21st Place 7.0 12 129 0.93 120 17.14
42 Nate Brigman Fair Grove White Remaining Playoff Teams 10.0 18 200 0.90 180 18.00
43 Sydney Moeller Mexico A 3rd Place 10.0 18 200 0.90 180 18.00
44 Nate Bowles Clever B 25th Place 8.0 13 149 0.87 130 16.25
45 Robson DaSilva Kickapoo Gold Championship 11.0 19 220 0.86 190 17.27
46 Kim Tieu Kickapoo Brown Remaining Playoff Teams 10.0 17 200 0.85 170 17.00
47 Thomas Sinkhorn Skyline 21st Place 7.0 11 129 0.85 110 15.71
48 Julius Thomas Mountain Grove 17th Place 8.0 13 156 0.83 130 16.25
49 Dani Harris Springfield Central A 17th Place 8.0 13 156 0.83 130 16.25
50 Noah Harlan Mexico A 3rd Place 10.0 16 200 0.80 160 16.00
51 Mike Owsley Kickapoo Gold Championship 11.0 17 220 0.77 170 15.45
52 Justin Kroh Glendale Blue Remaining Playoff Teams 8.0 12 160 0.75 120 15.00
53 William Ireland Spokane 25th Place 7.0 10 133 0.75 100 14.23
54 Ty Douglas Diamond Remaining Playoff Teams 9.0 13 180 0.72 130 14.44
55 Anevey Martz Springfield Central A 17th Place 8.0 11 156 0.71 110 13.75
56 Matti Maretoli Glendale Red Remaining Playoff Teams 7.0 10 140 0.71 100 14.29
57 Luke Rinkenberger Jasper 13th Place 5.0 7 98 0.71 70 14.00
58 Pierce Gloyer College Heights Christian Black Championship 10.0 14 200 0.70 140 14.00
59 Alan Smith Lakeland 15th Place 7.0 9 136 0.66 90 12.86
60 Avery Atrip Jasper 13th Place 7.0 9 138 0.65 90 12.86
61 Jackson Gloyer College Heights Christian Green 23rd Place 7.5 9 140 0.64 90 12.05
62 Kyland Lake Clever B 25th Place 6.0 7 112 0.63 70 11.67
63 Rodney Stevens Diamond Remaining Playoff Teams 9.0 11 180 0.61 110 12.22
64 Alex Kepes Fair Grove Purple 23rd Place 8.0 9 148 0.61 90 11.25
65 Bill Shoudis Clever B 25th Place 7.0 8 132 0.61 80 11.43
66 Hanné Ghanem Fair Grove Purple 23rd Place 3.5 4 67 0.60 40 11.27
67 Madalynn Hackleman Weaubleau B 27th Place 8.0 9 154 0.58 90 11.25
68 Izzy Dunn Glendale Blue Remaining Playoff Teams 6.0 7 120 0.58 70 11.67
69 Evie Duncan Glendale Red Remaining Playoff Teams 7.0 8 140 0.57 80 11.43
70 Justin Iriate Waynesville 13th Place 8.5 9 167 0.54 90 10.59
71 Luke Johnson College Heights Christian Black Championship 10.0 10 200 0.50 100 10.00
72 Blaise Vaughan Springfield Central B Remaining Playoff Teams 10.0 10 200 0.50 100 10.00
73 Kylee Sill Diamond Remaining Playoff Teams 5.0 5 100 0.50 50 10.00
74 Elijah Woodman Glendale Red Remaining Playoff Teams 7.5 7 150 0.47 70 9.33
75 Lexie Hammon Glendale White 21st Place 8.0 7 154 0.45 70 8.75
76 Grant Squires Fair Grove White Remaining Playoff Teams 5.5 5 110 0.45 50 9.09
77 Tyler Sapp Lakeland 15th Place 7.0 6 136 0.44 60 8.57
78 Tye Bollman Jasper 13th Place 7.0 6 138 0.43 60 8.57
79 Sengla Yang Pierce City A Remaining Playoff Teams 8.5 7 171 0.41 70 8.24
80 Riley Sinkhorn Skyline 21st Place 4.0 3 74 0.41 30 7.50
81 Drew Lewis Clever A Remaining Playoff Teams 9.0 7 180 0.39 70 7.78
82 Rebekah Laws College Heights Christian Black Championship 9.0 7 180 0.39 70 7.78
83 Luc Deeds Fair Grove Purple 23rd Place 4.0 3 77 0.39 30 7.49
84 Dakota Silvey Mexico B 19th Place 8.0 6 160 0.38 60 7.50
85 Mia McRanie Glendale Blue Remaining Playoff Teams 6.5 5 130 0.38 50 7.69
86 Brian Bettencourt Glendale Blue Remaining Playoff Teams 7.0 5 140 0.36 50 7.14
87 Kendra Abramovitz Pierce City B 27th Place 9.0 6 171 0.35 60 6.67
88 Shaun Ballard Spokane 25th Place 7.5 5 141 0.35 50 6.67
89 Ethan Beattie Waynesville 13th Place 7.5 5 147 0.34 50 6.69
90 Jordyn Hagerman Pierce City A Remaining Playoff Teams 6.5 4 130 0.31 40 6.15
91 Katy Carter Strafford 15th Place 3.5 2 65 0.31 20 5.71
92 Griffin Merrilatt Fair Grove White Remaining Playoff Teams 5.0 3 100 0.30 30 6.00
93 Lindsay Griesemer College Heights Christian Green 23rd Place 7.3 4 140 0.29 40 5.44
94 Claudia Crowell Pierce City A Remaining Playoff Teams 7.0 4 140 0.29 40 5.71
95 Kaylie Bueller Pierce City B 27th Place 4.0 2 75 0.27 20 5.00
96 Riley Holt Lakeland 15th Place 6.0 3 117 0.26 30 5.00
97 Dane Moennig Pierce City A Remaining Playoff Teams 4.0 2 81 0.25 20 5.00
98 Genevieve Young Glendale White 21st Place 6.4 3 126 0.24 30 4.66
99 Kaden Gammon Spokane 25th Place 7.0 3 131 0.23 30 4.29
100 Brianna Garman College Heights Christian Green 23rd Place 7.6 3 142 0.21 30 3.97
101 Glen McDaniel Fair Grove Purple 23rd Place 8.0 3 148 0.20 30 3.75
102 Michael Schneider Mexico B 19th Place 8.0 3 160 0.19 30 3.75
103 Shelby Squirell Mountain Grove 17th Place 5.5 2 106 0.19 20 3.64
104 Cody Britton Clever B 25th Place 6.0 2 114 0.18 20 3.33
105 William Blankenship Skyline 21st Place 3.0 1 55 0.18 10 3.33
106 Alex Shea Waynesville 13th Place 6.0 2 117 0.17 20 3.35
107 Vansen Moennig Pierce City B 27th Place 3.0 1 59 0.17 10 3.33
108 Connor Lee Strafford 15th Place 3.0 1 60 0.17 10 3.33
109 Nola Lieck Fair Grove Purple 23rd Place 3.4 1 64 0.16 10 2.90
110 Elyse "Lily" Lambeth Weaubleau B 27th Place 3.4 1 66 0.15 10 2.90
111 Katie Crabtree Mountain Grove 17th Place 3.5 1 70 0.14 10 2.86
112 Gavin Hollingshead College Heights Christian Green 23rd Place 5.1 1 95 0.11 10 1.95
113 Allison Mott Clever A Remaining Playoff Teams 4.5 1 90 0.11 10 2.22
114 Elizabeth Alvarado Weaubleau B 27th Place 5.0 1 97 0.10 10 2.00
115 Kanyon Rich Glendale White 21st Place 6.6 1 128 0.08 10 1.52
116 Miranda Flagg Weaubleau B 27th Place 6.5 1 125 0.08 10 1.54
117 Hayden Kramer Pierce City A Remaining Playoff Teams 6.0 1 121 0.08 10 1.67
118 Ben Srch Weaubleau A 3rd Place 6.0 1 120 0.08 10 1.67
119 Aria Brotherton Glendale Red Remaining Playoff Teams 9.0 1 180 0.06 10 1.11
120 Winona Whelan Mexico B 19th Place 8.0 1 160 0.06 10 1.25
121 Jack Snider Kickapoo Brown Remaining Playoff Teams 10.0 1 200 0.05 10 1.00
122 Nolan Scotidis Springfield Central B Remaining Playoff Teams 10.0 1 200 0.05 10 1.00
123 Ethan Gravely Springfield Central B Remaining Playoff Teams 10.0 1 200 0.05 10 1.00
124 Ellie Inmon Springfield Central A 17th Place 8.0 0 156 0.00 0 0.00
125 Grace Bellis Lakeland 15th Place 7.0 0 139 0.00 0 0.00
126 Phebe Anderson Waynesville 13th Place 5.1 0 100 0.00 0 0.00
127 Madison Delmont Weaubleau B 27th Place 5.1 0 98 0.00 0 0.00
128 Alyssa Harrington Mountain Grove 17th Place 5.0 0 96 0.00 0 0.00
129 Alyssa Cooper Weaubleau A 3rd Place 5.0 0 100 0.00 0 0.00
130 Ali Deckard Clever A Remaining Playoff Teams 4.5 0 90 0.00 0 0.00
131 Caedence Walker Strafford 15th Place 4.5 0 90 0.00 0 0.00
132 Bianca Guzman Kickapoo White 19th Place 4.0 0 80 0.00 0 0.00
133 Kella Lloyd Pierce City B 27th Place 4.0 0 76 0.00 0 0.00
134 Rosa Cisneros Weaubleau B 27th Place 4.0 0 76 0.00 0 0.00
135 Jayce Taylor Diamond Remaining Playoff Teams 3.0 0 60 0.00 0 0.00
136 Cathrine Canalas Pierce City B 27th Place 3.0 0 56 0.00 0 0.00
137 Julia Case Jasper 13th Place 2.0 0 40 0.00 0 0.00
138 Mercy Padilla Mountain Grove 17th Place 1.5 0 30 0.00 0 0.00
139 Sydney Cook Diamond Remaining Playoff Teams 1.0 0 20 0.00 0 0.00
140 Haleigh Pittman Diamond Remaining Playoff Teams 0.5 0 10 0.00 0 0.00
141 Zoey Squirell Mountain Grove 17th Place 0.5 0 10 0.00 0 0.00
Made with YellowFruit 🍌