Give Thanks for Matt's Buzzers VI on November 16, 2019 Statistics report for Give Thanks All Games
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 15 10 -5 TUH PPTUH Pwr/N G/N Pts PPG
1 Arshaan Kahlon Miami Valley MS A Middle School 8.5 72 51 15 170 8.91 4.80 8.20 1515 178.24
2 Tegan Kapadia Beavercreek HS Standard 10.0 51 25 7 200 4.90 7.29 10.86 980 98.00
3 Adam Williams Northmont MS A Middle School 9.0 28 44 7 180 4.58 4.00 10.29 825 91.67
4 Avery Metzcar Celina HS Novice 6.5 6 44 6 130 3.85 1.00 8.33 500 76.92
5 Samantha Street Northmont A HS Standard 10.0 22 44 11 200 3.58 2.00 6.00 715 71.50
6 Zach Weeks Northmont B HS Standard 10.0 21 38 18 200 3.02 1.17 3.28 605 60.50
7 Trevor Wells Woodford County A HS Standard 10.0 30 12 10 200 2.60 3.00 4.20 520 52.00
8 Alex Frew Sidney MS A Middle School 8.5 4 42 8 170 2.59 0.50 5.75 440 51.76
9 Ethan Kral Northmont MS A Middle School 9.0 14 26 3 180 2.53 4.67 13.33 455 50.56
10 Keaton Martin Woodford County A HS Standard 10.0 32 8 16 200 2.40 2.00 2.50 480 48.00
11 Jenny Zaborowski Urbana A HS Novice 9.0 8 33 4 180 2.39 2.00 10.25 430 47.78
12 Andrew Holzinger Miami Valley HS Standard 8.0 6 26 0 160 2.19 —  —  350 43.75
13 Mason Muether Celina HS Novice 8.5 4 28 1 170 1.97 4.00 32.00 335 39.41
14 Grace Doyle Urbana B HS Novice 9.0 0 36 4 180 1.89 0.00 9.00 340 37.78
15 Alfie Painter Woodford County B HS Standard 10.0 10 28 13 200 1.82 0.77 2.92 365 36.50
16 Jeffrey Brown Tippecanoe HS Novice 9.0 1 31 1 180 1.78 1.00 32.00 320 35.56
17 Brooklyn Koester Sidney MS B Middle School 8.5 1 30 4 170 1.74 0.25 7.75 295 34.71
18 Annaleah Lambert Tippecanoe HS Novice 9.0 2 29 3 180 1.69 0.67 10.33 305 33.89
19 Sean Scranton Northmont A HS Standard 10.0 11 23 15 200 1.60 0.73 2.27 320 32.00
20 Karsten Strobel Northmont MS B Middle School 9.0 5 21 2 180 1.53 2.50 13.00 275 30.56
21 Caroline Shoup Miami Valley MS A Middle School 7.0 9 8 1 140 1.50 9.00 17.00 210 30.00
22 Bridget Scranton Northmont MS B Middle School 9.0 1 25 2 180 1.42 0.50 13.00 255 28.33
23 Arjun Jain Miami Valley MS B Middle School 9.0 1 25 5 180 1.33 0.20 5.20 240 26.67
24 Abby Cohen Beavercreek HS Standard 9.5 9 12 4 190 1.24 2.25 5.25 235 24.74
25 Raegan H Urbana B HS Novice 9.0 1 21 1 180 1.22 1.00 22.00 220 24.44
26 Tiffany Zhou Beavercreek HS Standard 10.0 11 12 9 200 1.20 1.22 2.56 240 24.00
27 Gabe Hemrick Little Miami Green Middle School 7.0 3 15 6 140 1.18 0.50 3.00 165 23.57
28 Margaret Shoup Miami Valley MS B Middle School 4.5 2 9 3 90 1.17 0.67 3.67 105 23.33
29 Brady Hagen Sidney MS A Middle School 8.0 1 17 0 160 1.16 —  —  185 23.13
30 Alan Xie Beavercreek HS Standard 6.5 8 4 2 130 1.15 4.00 6.00 150 23.08
31 Ryan Fitzgerald Northmont MS A Middle School 9.0 5 12 1 180 1.06 5.00 17.00 190 21.11
32 Patrick Karg Urbana A HS Novice 9.0 1 19 5 180 1.00 0.20 4.00 180 20.00
33 Cody Weigle Little Miami Green Middle School 7.5 0 17 4 150 1.00 0.00 4.25 150 20.00
34 Tyler Stephenson Little Miami Green Middle School 5.5 1 9 0 110 0.95 —  —  105 19.09
35 Nathan Dobles Northmont MS B Middle School 9.0 0 17 3 180 0.86 0.00 5.67 155 17.22
36 Arunn Sankar Beavercreek HS Standard 4.0 4 1 1 80 0.81 4.00 5.00 65 16.25
37 Cayce Jones Woodford County B HS Standard 10.0 7 10 10 200 0.78 0.70 1.70 155 15.50
38 Adam Timmerman Little Miami Gold Middle School 4.5 0 7 0 90 0.78 —  —  70 15.56
39 Claire Pinkston Woodford County A HS Standard 10.0 3 11 1 200 0.75 3.00 14.00 150 15.00
40 Bryant Craig Woodford County B HS Standard 10.0 4 9 0 200 0.75 —  —  150 15.00
41 Ethan Smearsoll Little Miami Gold Middle School 7.0 0 11 1 140 0.75 0.00 11.00 105 15.00
42 Sahir Kabir Miami Valley HS Standard 2.0 0 4 2 40 0.75 0.00 2.00 30 15.00
43 Keaton Shaffer Sidney MS A Middle School 6.0 0 9 1 120 0.71 0.00 9.00 85 14.17
44 Logan Craig Woodford County A HS Standard 10.0 4 11 6 200 0.70 0.67 2.50 140 14.00
45 Amara Nwanoro Northmont A HS Standard 10.0 6 6 3 200 0.68 2.00 4.00 135 13.50
46 Derek Forte Woodford County B HS Standard 10.0 6 8 7 200 0.68 0.86 2.00 135 13.50
47 Amelia Gibson Miami Valley MS B Middle School 6.0 1 7 1 120 0.67 1.00 8.00 80 13.33
48 Alex Rak Miami Valley MS A Middle School 7.0 3 5 1 140 0.64 3.00 8.00 90 12.86
49 Maurio Powell St. Adalbert A Middle School 9.0 0 12 2 180 0.61 0.00 6.00 110 12.22
50 Kieran Dunn Sidney MS B Middle School 9.0 1 10 2 180 0.58 0.50 5.50 105 11.67
51 Ian Schumm Miami Valley MS A Middle School 4.0 1 3 0 80 0.56 —  —  45 11.25
52 Lekha Choudary Miami Valley HS Standard 10.0 0 10 0 200 0.50 —  —  100 10.00
53 Logan Pence Urbana A HS Novice 9.0 1 8 1 180 0.50 1.00 9.00 90 10.00
54 Gabe Harter Sidney MS B Middle School 9.0 1 8 1 180 0.50 1.00 9.00 90 10.00
55 Hailey Pahl Northmont MS A Middle School 9.0 3 5 1 180 0.50 3.00 8.00 90 10.00
56 Scarlett O'Keefe Sidney MS A Middle School 7.0 0 7 0 140 0.50 —  —  70 10.00
57 Ava Boldman Little Miami Gold Middle School 6.5 1 5 0 130 0.50 —  —  65 10.00
58 Aiden Bailey Little Miami Gold Middle School 6.0 0 6 0 120 0.50 —  —  60 10.00
59 Seth Eggleston Northmont A HS Standard 10.0 4 3 0 200 0.45 —  —  90 9.00
60 Jayden Moore St. Adalbert B Middle School 9.0 2 6 2 180 0.44 1.00 4.00 80 8.89
61 Ellery Torrence Northmont MS B Middle School 9.0 1 6 0 180 0.42 —  —  75 8.33
62 Athena Dobles Northmont B HS Standard 10.0 2 6 2 200 0.40 1.00 4.00 80 8.00
63 Jazlyn Simon Northmont B HS Standard 10.0 0 8 1 200 0.38 0.00 8.00 75 7.50
64 Arshbir Dab Miami Valley MS B Middle School 3.5 0 5 5 70 0.36 0.00 1.00 25 7.14
65 Georgia Sosebee Miami Valley MS B Middle School 5.0 0 4 1 100 0.35 0.00 4.00 35 7.00
66 Hannah Marlowe Miami Valley HS Standard 8.0 2 3 1 160 0.34 2.00 5.00 55 6.88
67 Miracle Head St. Adalbert A Middle School 9.0 0 6 1 180 0.31 0.00 6.00 55 6.11
68 Emma Pinson Little Miami Green Middle School 6.5 0 4 0 130 0.31 —  —  40 6.15
69 Ella Berkhofer Miami Valley MS A Middle School 4.0 1 1 0 80 0.31 —  —  25 6.25
70 Emily Harter Sidney MS B Middle School 4.0 2 0 1 80 0.31 2.00 2.00 25 6.25
71 Abbie Atwood Little Miami Green Middle School 5.0 0 3 0 100 0.30 —  —  30 6.00
72 Reaghan Doppelt Northmont B HS Standard 10.0 1 4 0 200 0.28 —  —  55 5.50
73 Louden Muether Celina HS Novice 9.0 0 4 0 180 0.22 —  —  40 4.44
74 Dhruv Sadhu Miami Valley HS Standard 10.0 1 4 3 200 0.20 0.33 1.67 40 4.00
75 Lexi Prince Urbana B HS Novice 9.0 0 3 0 180 0.17 —  —  30 3.33
76 Juan Hopper St. Adalbert A Middle School 9.0 1 4 5 180 0.17 0.20 1.00 30 3.33
77 Nora Irvin Sidney MS A Middle School 6.5 1 1 1 130 0.15 1.00 2.00 20 3.08
78 Jordan Newsome St. Adalbert B Middle School 9.0 0 3 1 180 0.14 0.00 3.00 25 2.78
79 Ava Holmes Little Miami Gold Middle School 7.0 0 2 0 140 0.14 —  —  20 2.86
80 Oliver Wagoner Little Miami Green Middle School 4.5 0 2 2 90 0.11 0.00 1.00 10 2.22
81 Anya Paliwal Miami Valley MS B Middle School 6.0 1 0 1 120 0.08 1.00 1.00 10 1.67
82 Khiya Hines St. Adalbert A Middle School 9.0 0 0 0 180 0.00 —  —  0 0.00
83 Jolene Tingley Sidney MS B Middle School 5.5 0 0 0 110 0.00 —  —  0 0.00
84 Natalie Baker Little Miami Gold Middle School 5.0 0 0 0 100 0.00 —  —  0 0.00
85 Yuyan (Chara) Liu Miami Valley MS A Middle School 3.0 0 0 0 60 0.00 —  —  0 0.00
86 Gurnoor Dab Miami Valley MS A Middle School 2.5 0 0 0 50 0.00 —  —  0 0.00
87 Destiny Hall St. Adalbert B Middle School 9.0 0 0 2 180 -0.06 0.00 0.00 -10 -1.11
Made with YellowFruit 🍌