Give Thanks for Matt's Buzzers VI on November 16, 2019 Statistics report for Give Thanks Morning
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 15 10 -5 TUH PPTUH Pwr/N G/N Pts PPG
1 Arshaan Kahlon Miami Valley MS A Middle School 4.5 34 32 9 90 8.72 3.78 7.33 785 174.44
2 Adam Williams Northmont MS A Middle School 5.0 19 26 5 100 5.20 3.80 9.00 520 104.00
3 Tegan Kapadia Beavercreek HS Standard 5.0 24 15 5 100 4.85 4.80 7.80 485 97.00
4 Avery Metzcar Celina HS Novice 3.5 3 26 3 70 4.14 1.00 9.67 290 82.86
5 Zach Weeks Northmont B HS Standard 5.0 10 20 9 100 3.05 1.11 3.33 305 61.00
6 Samantha Street Northmont A HS Standard 5.0 7 23 8 100 2.95 0.88 3.75 295 59.00
7 Trevor Wells Woodford County A HS Standard 5.0 17 7 7 100 2.90 2.43 3.43 290 58.00
8 Ethan Kral Northmont MS A Middle School 5.0 10 14 1 100 2.85 10.00 24.00 285 57.00
9 Andrew Holzinger Miami Valley HS Standard 3.0 3 11 0 60 2.58 —  —  155 51.67
10 Grace Doyle Urbana B HS Novice 5.0 0 22 2 100 2.10 0.00 11.00 210 42.00
11 Keaton Martin Woodford County A HS Standard 5.0 13 5 8 100 2.05 1.63 2.25 205 41.00
12 Jenny Zaborowski Urbana A HS Novice 5.0 2 19 4 100 2.00 0.50 5.25 200 40.00
13 Alex Frew Sidney MS A Middle School 5.0 0 23 6 100 2.00 0.00 3.83 200 40.00
14 Caroline Shoup Miami Valley MS A Middle School 4.0 6 7 0 80 2.00 —  —  160 40.00
15 Jeffrey Brown Tippecanoe HS Novice 5.0 1 18 1 100 1.90 1.00 19.00 190 38.00
16 Alfie Painter Woodford County B HS Standard 5.0 6 13 7 100 1.85 0.86 2.71 185 37.00
17 Annaleah Lambert Tippecanoe HS Novice 5.0 2 16 2 100 1.80 1.00 9.00 180 36.00
18 Sean Scranton Northmont A HS Standard 5.0 6 12 7 100 1.75 0.86 2.57 175 35.00
19 Brooklyn Koester Sidney MS B Middle School 5.0 0 18 2 100 1.70 0.00 9.00 170 34.00
20 Bridget Scranton Northmont MS B Middle School 5.0 0 17 1 100 1.65 0.00 17.00 165 33.00
21 Cody Weigle Little Miami Green Middle School 4.0 0 13 1 80 1.56 0.00 13.00 125 31.25
22 Karsten Strobel Northmont MS B Middle School 5.0 1 15 2 100 1.55 0.50 8.00 155 31.00
23 Mason Muether Celina HS Novice 4.5 2 11 1 90 1.50 2.00 13.00 135 30.00
24 Brady Hagen Sidney MS A Middle School 4.0 0 12 0 80 1.50 —  —  120 30.00
25 Arjun Jain Miami Valley MS B Middle School 5.0 1 15 5 100 1.40 0.20 3.20 140 28.00
26 Arunn Sankar Beavercreek HS Standard 2.0 3 1 0 40 1.38 —  —  55 27.50
27 Alan Xie Beavercreek HS Standard 3.0 5 1 1 60 1.33 5.00 6.00 80 26.67
28 Gabe Hemrick Little Miami Green Middle School 3.5 0 10 2 70 1.29 0.00 5.00 90 25.71
29 Raegan H Urbana B HS Novice 5.0 0 12 0 100 1.20 —  —  120 24.00
30 Ryan Fitzgerald Northmont MS A Middle School 5.0 2 9 0 100 1.20 —  —  120 24.00
31 Tiffany Zhou Beavercreek HS Standard 5.0 5 6 5 100 1.10 1.00 2.20 110 22.00
32 Margaret Shoup Miami Valley MS B Middle School 3.0 2 5 3 60 1.08 0.67 2.33 65 21.67
33 Keaton Shaffer Sidney MS A Middle School 3.5 0 8 1 70 1.07 0.00 8.00 75 21.43
34 Abby Cohen Beavercreek HS Standard 5.0 2 8 2 100 1.00 1.00 5.00 100 20.00
35 Patrick Karg Urbana A HS Novice 5.0 0 12 4 100 1.00 0.00 3.00 100 20.00
36 Nathan Dobles Northmont MS B Middle School 5.0 0 11 3 100 0.95 0.00 3.67 95 19.00
37 Amara Nwanoro Northmont A HS Standard 5.0 4 3 1 100 0.85 4.00 7.00 85 17.00
38 Claire Pinkston Woodford County A HS Standard 5.0 0 8 0 100 0.80 —  —  80 16.00
39 Bryant Craig Woodford County B HS Standard 5.0 1 6 0 100 0.75 —  —  75 15.00
40 Sahir Kabir Miami Valley HS Standard 2.0 0 4 2 40 0.75 0.00 2.00 30 15.00
41 Emily Harter Sidney MS B Middle School 2.0 2 0 0 40 0.75 —  —  30 15.00
42 Cayce Jones Woodford County B HS Standard 5.0 1 7 3 100 0.70 0.33 2.67 70 14.00
43 Alex Rak Miami Valley MS A Middle School 4.0 1 4 0 80 0.69 —  —  55 13.75
44 Tyler Stephenson Little Miami Green Middle School 3.0 0 4 0 60 0.67 —  —  40 13.33
45 Ella Berkhofer Miami Valley MS A Middle School 2.0 1 1 0 40 0.63 —  —  25 12.50
46 Amelia Gibson Miami Valley MS B Middle School 2.5 0 3 0 50 0.60 —  —  30 12.00
47 Georgia Sosebee Miami Valley MS B Middle School 3.5 0 4 0 70 0.57 —  —  40 11.43
48 Derek Forte Woodford County B HS Standard 5.0 2 4 3 100 0.55 0.67 2.00 55 11.00
49 Gabe Harter Sidney MS B Middle School 5.0 1 4 0 100 0.55 —  —  55 11.00
50 Lekha Choudary Miami Valley HS Standard 5.0 0 5 0 100 0.50 —  —  50 10.00
51 Jazlyn Simon Northmont B HS Standard 5.0 0 5 0 100 0.50 —  —  50 10.00
52 Scarlett O'Keefe Sidney MS A Middle School 4.0 0 4 0 80 0.50 —  —  40 10.00
53 Ian Schumm Miami Valley MS A Middle School 1.0 0 1 0 20 0.50 —  —  10 10.00
54 Hannah Marlowe Miami Valley HS Standard 5.0 2 2 1 100 0.45 2.00 4.00 45 9.00
55 Hailey Pahl Northmont MS A Middle School 5.0 1 3 0 100 0.45 —  —  45 9.00
56 Ellery Torrence Northmont MS B Middle School 5.0 1 3 0 100 0.45 —  —  45 9.00
57 Ethan Smearsoll Little Miami Gold Middle School 4.0 0 4 1 80 0.44 0.00 4.00 35 8.75
58 Emma Pinson Little Miami Green Middle School 3.5 0 3 0 70 0.43 —  —  30 8.57
59 Seth Eggleston Northmont A HS Standard 5.0 2 1 0 100 0.40 —  —  40 8.00
60 Logan Craig Woodford County A HS Standard 5.0 0 4 0 100 0.40 —  —  40 8.00
61 Arshbir Dab Miami Valley MS B Middle School 3.5 0 5 5 70 0.36 0.00 1.00 25 7.14
62 Reaghan Doppelt Northmont B HS Standard 5.0 1 2 0 100 0.35 —  —  35 7.00
63 Jayden Moore St. Adalbert B Middle School 5.0 2 1 1 100 0.35 2.00 3.00 35 7.00
64 Ava Boldman Little Miami Gold Middle School 4.0 1 1 0 80 0.31 —  —  25 6.25
65 Louden Muether Celina HS Novice 5.0 0 3 0 100 0.30 —  —  30 6.00
66 Maurio Powell St. Adalbert A Middle School 5.0 0 4 2 100 0.30 0.00 2.00 30 6.00
67 Athena Dobles Northmont B HS Standard 5.0 0 3 1 100 0.25 0.00 3.00 25 5.00
68 Logan Pence Urbana A HS Novice 5.0 0 3 1 100 0.25 0.00 3.00 25 5.00
69 Ava Holmes Little Miami Gold Middle School 4.0 0 2 0 80 0.25 —  —  20 5.00
70 Oliver Wagoner Little Miami Green Middle School 3.0 0 2 1 60 0.25 0.00 2.00 15 5.00
71 Adam Timmerman Little Miami Gold Middle School 2.0 0 1 0 40 0.25 —  —  10 5.00
72 Miracle Head St. Adalbert A Middle School 5.0 0 2 0 100 0.20 —  —  20 4.00
73 Juan Hopper St. Adalbert A Middle School 5.0 1 2 3 100 0.20 0.33 1.00 20 4.00
74 Aiden Bailey Little Miami Gold Middle School 3.0 0 1 0 60 0.17 —  —  10 3.33
75 Kieran Dunn Sidney MS B Middle School 5.0 0 2 1 100 0.15 0.00 2.00 15 3.00
76 Jordan Newsome St. Adalbert B Middle School 5.0 0 2 1 100 0.15 0.00 2.00 15 3.00
77 Nora Irvin Sidney MS A Middle School 3.5 1 0 1 70 0.14 1.00 1.00 10 2.86
78 Lexi Prince Urbana B HS Novice 5.0 0 1 0 100 0.10 —  —  10 2.00
79 Dhruv Sadhu Miami Valley HS Standard 5.0 0 2 3 100 0.05 0.00 0.67 5 1.00
80 Khiya Hines St. Adalbert A Middle School 5.0 0 0 0 100 0.00 —  —  0 0.00
81 Jolene Tingley Sidney MS B Middle School 3.0 0 0 0 60 0.00 —  —  0 0.00
82 Abbie Atwood Little Miami Green Middle School 3.0 0 0 0 60 0.00 —  —  0 0.00
83 Natalie Baker Little Miami Gold Middle School 3.0 0 0 0 60 0.00 —  —  0 0.00
84 Gurnoor Dab Miami Valley MS A Middle School 2.5 0 0 0 50 0.00 —  —  0 0.00
85 Anya Paliwal Miami Valley MS B Middle School 2.5 0 0 0 50 0.00 —  —  0 0.00
86 Yuyan (Chara) Liu Miami Valley MS A Middle School 2.0 0 0 0 40 0.00 —  —  0 0.00
87 Destiny Hall St. Adalbert B Middle School 5.0 0 0 2 100 -0.10 0.00 0.00 -10 -2.00
Made with YellowFruit 🍌