Oxford ICQ 2020 from February 24 - May 29, 2020 Statistics report for Group Stage
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 10 -5 TUH PPTUH G/N Pts PPG
1 Joseph Middleton-Welling Oxford Brookes A Group A 2.0 18 1 40 4.38 18.00 175 87.50
2 Seoan Webb Corpus Christi A Group E 3.0 27 2 60 4.33 13.50 260 86.67
3 Jonas Hackney-Davies Exeter Group H 2.0 18 2 40 4.25 9.00 170 85.00
4 Barney Pite University Group A 3.0 25 2 60 4.00 12.50 240 80.00
5 Michael O'Connor Balliol Group B 2.0 16 1 40 3.88 16.00 155 77.50
6 Laura Cooper St Peter's B Group D 3.0 20 2 60 3.17 10.00 190 63.33
7 Peter Devlin St John's Group C 3.0 19 2 60 3.00 9.50 180 60.00
8 Matthew Lloyd Hertford A Group D 3.0 17 2 60 2.67 8.50 160 53.33
9 Dominic Cox St Peter's A Group F 3.0 15 0 60 2.50 —  150 50.00
10 Ella Speckeen Hertford A Group D 3.0 15 0 60 2.50 —  150 50.00
11 Abigail Howe Magdalen D Group A 1.0 5 0 20 2.50 —  50 50.00
12 Eve Martin Magdalen D Group A 1.0 5 0 20 2.50 —  50 50.00
13 Dom St Benet's Hall Group D 1.0 7 4 20 2.50 1.75 50 50.00
14 Daniel Dalland Magdalen A Group C 3.0 15 1 60 2.42 15.00 145 48.33
15 Thomas Marriage Hertford B Group H 2.0 10 1 40 2.38 10.00 95 47.50
16 Tom Harris Manchester Group E 2.0 9 0 40 2.25 —  90 45.00
17 Pax Butchart Merton A Group F 2.0 9 1 40 2.13 9.00 85 42.50
18 Dominic Brind Magdalen A Group C 3.0 13 2 60 2.00 6.50 120 40.00
19 Raman Handa Keble Group E 1.0 6 4 20 2.00 1.50 40 40.00
20 Louis Beer St Peter's B Group D 1.0 4 0 20 2.00 —  40 40.00
21 Ben Fernando St Edmund Hall Group B 1.0 4 0 20 2.00 —  40 40.00
22 Jamie Judd Merton B Group E 3.0 13 3 60 1.92 4.33 115 38.33
23 Theo Jupp St Peter's A Group F 3.0 13 3 60 1.92 4.33 115 38.33
24 Arun Soor St John's Group C 3.0 11 0 60 1.83 —  110 36.67
25 Zoë Aston Corpus Christi B Group H 2.0 8 2 40 1.75 4.00 70 35.00
26 Alessandro Giacometto St John's Group C 2.0 7 0 40 1.75 —  70 35.00
27 Yassine Rachid St Hugh's Group G 1.0 4 1 20 1.75 4.00 35 35.00
28 Adam Millard Magdalen B Group F 3.0 11 2 60 1.67 5.50 100 33.33
29 Sue Brearley Harris Manchester Group E 3.0 9 0 60 1.50 —  90 30.00
30 Shreyasi Banerjee Brasenose A Group B 1.0 3 0 20 1.50 —  30 30.00
31 Chun Hung Balliol Group B 1.0 3 0 20 1.50 —  30 30.00
32 Antonio Pattori St Hugh's Group G 1.0 3 0 20 1.50 —  30 30.00
33 Mustafa Ahmed Harris Manchester Group E 3.0 8 0 60 1.33 —  80 26.67
34 Lachlan Hughes Merton C Group C 3.0 9 2 60 1.33 4.50 80 26.67
35 Nathan DeGiorgi Hertford C Group A 3.0 9 3 60 1.25 3.00 75 25.00
36 Oliver Hargrave University Group A 2.0 5 0 40 1.25 —  50 25.00
37 Joseph McGovern Hertford D Group F 2.0 6 2 40 1.25 3.00 50 25.00
38 Richard Willett Merton A Group F 2.0 6 2 40 1.25 3.00 50 25.00
39 Elisabeth Le Maistre Merton B Group E 3.0 7 0 60 1.17 —  70 23.33
40 Adam Robarts Oxford Brookes B Group D 3.0 8 2 60 1.17 4.00 70 23.33
41 Lucy Oswald Hertford B Group H 2.0 5 1 40 1.13 5.00 45 22.50
42 Michael Zaayman Corpus Christi A Group E 3.0 7 1 60 1.08 7.00 65 21.67
43 Maria Kostylew Magdalen B Group F 3.0 6 0 60 1.00 —  60 20.00
44 Gus Smith Brasenose B Group C 3.0 7 2 60 1.00 3.50 60 20.00
45 George Weir St Benet's Hall Group D 3.0 7 2 60 1.00 3.50 60 20.00
46 Samvid Kurlekar Magdalen A Group C 3.0 7 2 60 1.00 3.50 60 20.00
47 Andrew Corsini Oxford Brookes A Group A 2.0 4 0 40 1.00 —  40 20.00
48 Alexander Gunasekera Balliol Group B 2.0 5 2 40 1.00 2.50 40 20.00
49 Taysir Barakat Keble Group E 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
50 Julia Clark Oxford Brookes A Group A 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
51 Oliver Pateman Harris Manchester Group E 1.0 3 2 20 1.00 1.50 20 20.00
52 Arjuna James Hertford D Group F 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
53 Agastya Pisharody St Edmund Hall Group B 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
54 Jamie Bowden Brasenose B Group C 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
55 Grace Bartlett Magdalen C Group G 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
56 Kate Jameson St Hugh's Group G 1.0 2 0 20 1.00 —  20 20.00
57 Mark Potts Hertford C Group A 3.0 6 1 60 0.92 6.00 55 18.33
58 Lukas Marrow Keble Group E 2.0 5 3 40 0.88 1.67 35 17.50
59 James Crompton University Group A 2.0 5 3 40 0.88 1.67 35 17.50
60 Henry Screaton Magdalen B Group F 3.0 6 2 60 0.83 3.00 50 16.67
61 Charles Tolkien-Gillett Merton C Group C 3.0 6 2 60 0.83 3.00 50 16.67
62 Francesca Lovell-Read Merton C Group C 3.0 5 0 60 0.83 —  50 16.67
63 Milan Campion Hertford A Group D 3.0 6 2 60 0.83 3.00 50 16.67
64 Matt Hitchins Hertford A Group D 3.0 6 2 60 0.83 3.00 50 16.67
65 Drake Lawhead Harris Manchester Group E 3.0 6 3 60 0.75 2.00 45 15.00
66 Lara Gardiner St Peter's B Group D 3.0 6 3 60 0.75 2.00 45 15.00
67 Scott Macken St Peter's A Group F 3.0 6 3 60 0.75 2.00 45 15.00
68 Dan Millard Brasenose B Group C 3.0 5 1 60 0.75 5.00 45 15.00
69 Bartlomiej Staniszewski St Benet's Hall Group D 3.0 5 1 60 0.75 5.00 45 15.00
70 Harry McGrory Hertford C Group A 3.0 5 1 60 0.75 5.00 45 15.00
71 Kirsten Etheridge Oxford Brookes A Group A 2.0 3 0 40 0.75 —  30 15.00
72 Conor Ó Síocháin Merton A Group F 2.0 4 2 40 0.75 2.00 30 15.00
73 Uma Dodd Keble Group E 1.0 2 1 20 0.75 2.00 15 15.00
74 Joseph Cary Brasenose A Group B 1.0 2 1 20 0.75 2.00 15 15.00
75 Robert Truell Brasenose B Group C 1.0 2 1 20 0.75 2.00 15 15.00
76 Chloe Spinks Oxford Brookes B Group D 3.0 4 0 60 0.67 —  40 13.33
77 Katherine Garner Keble Group E 2.0 3 1 40 0.63 3.00 25 12.50
78 Bevan Hobson Magdalen D Group A 2.0 3 1 40 0.63 3.00 25 12.50
79 Solenne Scholefield Balliol Group B 2.0 3 1 40 0.63 3.00 25 12.50
80 Amber Syed Magdalen A Group C 3.0 4 1 60 0.58 4.00 35 11.67
81 Amber Kirwan Keble Group E 2.0 2 0 40 0.50 —  20 10.00
82 Oliver Banks Corpus Christi B Group H 2.0 3 2 40 0.50 1.50 20 10.00
83 Murray Loncarevic-Whitaker Corpus Christi B Group H 2.0 2 0 40 0.50 —  20 10.00
84 Rosa Chalfen Exeter Group H 2.0 2 0 40 0.50 —  20 10.00
85 Thomas Bryden Exeter Group H 2.0 2 0 40 0.50 —  20 10.00
86 Robert Collison Hertford B Group H 2.0 2 0 40 0.50 —  20 10.00
87 Will Neill St Benet's Hall Group D 2.0 2 0 40 0.50 —  20 10.00
88 Lucienne Pullen Merton B Group E 1.0 1 0 20 0.50 —  10 10.00
89 Marceline Bresson St Edmund Hall Group B 1.0 1 0 20 0.50 —  10 10.00
90 Hans Solberg St Edmund Hall Group B 1.0 1 0 20 0.50 —  10 10.00
91 Toby Merton C Group C 1.0 1 0 20 0.50 —  10 10.00
92 Charlotte Frazer-Morris Hertford C Group A 1.0 1 0 20 0.50 —  10 10.00
93 Eve Martin Magdalen C Group G 1.0 1 0 20 0.50 —  10 10.00
94 Rosanna Mills Oxford Brookes B Group D 3.0 3 1 60 0.42 3.00 25 8.33
95 Nathan Ashby Exeter Group H 2.0 2 1 40 0.38 2.00 15 7.50
96 Molly Clark Merton B Group E 3.0 3 2 60 0.33 1.50 20 6.67
97 Ross Martin Magdalen B Group F 3.0 3 2 60 0.33 1.50 20 6.67
98 Clare Tierney St John's Group C 3.0 2 1 60 0.25 2.00 15 5.00
99 Jane Keenleyside Keble Group E 2.0 1 0 40 0.25 —  10 5.00
100 Thomas Doisneau-Sixou Corpus Christi B Group H 2.0 2 2 40 0.25 1.00 10 5.00
101 James Hefford Hertford D Group F 2.0 1 0 40 0.25 —  10 5.00
102 Libby Cherry Corpus Christi A Group E 3.0 1 0 60 0.17 —  10 3.33
103 Tya Raikundalia Oxford Brookes B Group D 3.0 1 0 60 0.17 —  10 3.33
104 Jade Calder St Peter's A Group F 3.0 1 0 60 0.17 —  10 3.33
105 David Craig Merton C Group C 2.0 1 1 40 0.13 1.00 5 2.50
106 Erica Barnes Magdalen D Group A 2.0 0 0 40 0.00 —  0 0.00
107 Anastasia Sigutina Hertford D Group F 2.0 0 0 40 0.00 —  0 0.00
108 William Isotta Merton A Group F 2.0 2 4 40 0.00 0.50 0 0.00
109 Jure?? Keble Group E 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
110 Charlie Addison-Adams Hertford B Group H 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
111 Paddy Christy-Parker Hertford B Group H 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
112 Beth Nott Brasenose A Group B 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
113 Christopher O'Neil Brasenose A Group B 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
114 Rocco Huesch Balliol Group B 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
115 Elin Donnelly Brasenose B Group C 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
116 Gabby Ford Brasenose B Group C 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
117 Honor Poulton Hertford C Group A 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
118 Airi Visser Hertford C Group A 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
119 Bailey Finch-Robson Magdalen C Group G 1.0 0 0 20 0.00 —  0 0.00
120 Tyron Surmon Corpus Christi A Group E 3.0 1 3 60 -0.08 0.33 -5 -1.67
121 Natalia Rochminska St Benet's Hall Group D 3.0 0 1 60 -0.08 0.00 -5 -1.67
122 Mihir Rajamane Magdalen D Group A 2.0 0 1 40 -0.13 0.00 -5 -2.50
Made with YellowFruit 🍌