The TRT at Glasgow on November 20, 2021 Statistics report for Afternoon with carryover
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

TRT at Glasgow Team Detail

Ballard

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Cookeville B (TN) W 275 90 0 12 1 20 13.75 0.00 12.00 12 130 10.83 12 30 2.50
Grayson County W 365 100 1 14 2 20 18.25 0.50 7.50 15 190 12.67 8 30 3.75
Cookeville B (TN) W 315 95 2 10 5 20 15.75 0.40 2.40 12 190 15.83 10 20 2.00
Cookeville A (TN) W 275 130 0 11 1 20 13.75 0.00 11.00 11 130 11.82 9 40 4.44
Total 1230 415 3 47 9 80 15.38 0.33 5.56 50 640 12.80 39 120 3.08

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Omar Caballero Cardenas (10th) Ballard 2.0 0 6 3 40 1.12 0.00 2.00 45 22.50
Brennan Davis (10th) Ballard 2.0 0 5 0 40 1.25 0.00 inf 50 25.00
Talia Frockt (12th) Ballard 4.0 1 7 0 80 1.06 inf inf 85 21.25
Connor Kane (12th) Ballard 4.0 0 7 0 80 0.88 0.00 inf 70 17.50
Samuel Shumway (9th) Ballard 4.0 2 22 6 80 2.75 0.33 4.00 220 55.00

Central Hardin A

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Henderson County L 195 505 2 4 1 20 9.75 2.00 6.00 6 90 15.00 12 40 3.33
Merrol Hyde (TN) L 225 390 1 6 4 20 11.25 0.25 1.75 7 120 17.14 17 50 2.94
Northmont (OH) L 205 405 3 4 6 20 10.25 0.50 1.17 7 130 18.57 14 20 1.43
Glasgow L 200 475 2 4 4 20 10.00 0.50 1.50 6 110 18.33 16 40 2.50
USN A (TN) W 350 250 3 7 1 20 17.50 3.00 10.00 10 200 20.00 13 40 3.08
Total 1175 2025 11 25 16 100 11.75 0.69 2.25 36 650 18.06 72 190 2.64

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Grant Avis (12th) Central Hardin A 5.0 6 14 7 100 1.95 0.86 2.86 195 39.00
Sam Christensen (12th) Central Hardin A 5.0 1 3 3 100 0.30 0.33 1.33 30 6.00
Nicholas Jindrich (12th) Central Hardin A 2.5 2 3 1 50 1.10 2.00 5.00 55 22.00
Andy McDowell (12th) Central Hardin A 4.0 2 5 5 80 0.69 0.40 1.40 55 13.75
Sophia Stover (11th) Central Hardin A 3.5 0 0 0 70 0.00 0.00 0.00 0 0.00

Central Hardin B

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Danville L 160 300 2 4 2 20 8.00 1.00 3.00 6 100 16.67 12 0 0.00
Owensboro L 225 295 2 6 1 20 11.25 2.00 8.00 8 70 8.75 21 70 3.33
Trinity L 205 315 1 7 2 20 10.25 0.50 4.00 8 100 12.50 12 30 2.50
USN B (TN) W 255 145 1 8 2 20 12.75 0.50 4.50 9 150 16.67 11 20 1.82
Daviess County W 235 190 2 8 1 20 11.75 2.00 10.00 10 100 10.00 9 30 3.33
Total 1080 1245 8 33 8 100 10.80 1.00 5.12 41 520 12.68 65 150 2.31

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Brennen Adams (10th) Central Hardin B 4.0 0 6 3 80 0.56 0.00 2.00 45 11.25
Lindy Barnes (9th) Central Hardin B 2.5 0 1 0 50 0.20 0.00 inf 10 4.00
Anna Hinkle (11th) Central Hardin B 5.0 2 13 2 100 1.50 1.00 7.50 150 30.00
Cameron Miller (10th) Central Hardin B 4.0 3 7 2 80 1.31 1.50 5.00 105 26.25
Zachary Townsend (10th) Central Hardin B 4.5 3 6 1 90 1.11 3.00 9.00 100 22.22

Cookeville A (TN)

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Grayson County W 295 75 1 13 0 20 14.75 inf inf 14 130 9.29 8 20 2.50
Cookeville B (TN) W 200 150 0 8 4 20 10.00 0.00 2.00 8 90 11.25 14 50 3.57
Grayson County W 335 90 1 12 2 20 16.75 0.50 6.50 13 210 16.15 4 0 0.00
Ballard L 130 275 1 4 3 20 6.50 0.33 1.67 5 60 12.00 19 30 1.58
Total 960 590 3 37 9 80 12.00 0.33 4.44 40 490 12.25 45 100 2.22

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Connor Baggett (10th) Cookeville A (TN) 3.0 0 4 0 60 0.67 0.00 inf 40 13.33
Tandyn Dalton (12th) Cookeville A (TN) 2.0 0 0 0 40 0.00 0.00 0.00 0 0.00
Jackson Ragland (10th) Cookeville A (TN) 3.0 1 6 0 60 1.25 inf inf 75 25.00
Harry Rudd (11th) Cookeville A (TN) 4.0 2 20 9 80 2.31 0.22 2.44 185 46.25
Brooke Swallows (10th) Cookeville A (TN) 4.0 0 7 0 80 0.88 0.00 inf 70 17.50

Cookeville B (TN)

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Ballard L 90 275 0 5 0 20 4.50 0.00 inf 5 30 6.00 23 10 0.43
Cookeville A (TN) L 150 200 2 5 0 20 7.50 inf inf 7 70 10.00 15 0 0.00
Ballard L 95 315 0 4 1 20 4.75 0.00 4.00 4 20 5.00 17 40 2.35
Grayson County L 40 190 0 1 0 20 2.00 0.00 inf 1 10 10.00 21 20 0.95
Total 375 980 2 15 1 80 4.69 2.00 17.00 17 130 7.65 76 70 0.92

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Elijah Clemons (11th) Cookeville B (TN) 4.0 2 10 0 80 1.62 inf inf 130 32.50
Noah Diaz (10th) Cookeville B (TN) 4.0 0 1 0 80 0.12 0.00 inf 10 2.50
Alex Galperin (10th) Cookeville B (TN) 2.0 0 0 0 40 0.00 0.00 0.00 0 0.00
Jack Johnson (10th) Cookeville B (TN) 2.0 0 2 1 40 0.38 0.00 2.00 15 7.50
Pranith Reddy (10th) Cookeville B (TN) 4.0 0 2 0 80 0.25 0.00 inf 20 5.00

Danville

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Owensboro W 355 145 3 11 4 20 17.75 0.75 3.50 14 200 14.29 5 20 4.00
Central Hardin B W 300 160 2 8 6 20 15.00 0.33 1.67 10 180 18.00 8 40 5.00
USN B (TN) W 445 130 2 12 3 20 22.25 0.67 4.67 14 300 21.43 6 10 1.67
Daviess County W 250 235 0 8 4 20 12.50 0.00 2.00 8 150 18.75 13 40 3.08
Trinity W 340 260 2 10 2 20 17.00 1.00 6.00 12 190 15.83 11 30 2.73
Total 1690 930 9 49 19 100 16.90 0.47 3.05 58 1020 17.59 43 140 3.26

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Henry Hurley (10th) Danville 1.0 0 0 0 20 0.00 0.00 0.00 0 0.00
Ramona Pierce (11th) Danville 5.0 5 16 6 100 2.05 0.83 3.50 205 41.00
Kira Pusateri (11th) Danville 5.0 2 9 5 100 0.95 0.40 2.20 95 19.00
Evan Sanders (10th) Danville 5.0 2 23 8 100 2.20 0.25 3.12 220 44.00
Carsen Wastell (10th) Danville 1.0 0 1 0 20 0.50 0.00 inf 10 10.00
Sam Wilson (10th) Danville 3.0 0 0 0 60 0.00 0.00 0.00 0 0.00

Daviess County

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Trinity L 225 275 0 9 1 20 11.25 0.00 9.00 9 110 12.22 14 30 2.14
USN B (TN) L 200 265 1 7 1 20 10.00 1.00 8.00 8 100 12.50 11 20 1.82
Owensboro W 220 175 0 8 2 20 11.00 0.00 4.00 8 130 16.25 11 20 1.82
Danville L 235 250 1 8 0 20 11.75 inf inf 9 140 15.56 9 0 0.00
Central Hardin B L 190 235 1 5 1 20 9.50 1.00 6.00 6 90 15.00 19 40 2.11
Total 1070 1200 3 37 5 100 10.70 0.60 8.00 40 570 14.25 64 110 1.72

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Maddie Barrow (12th) Daviess County 5.0 1 16 3 100 1.60 0.33 5.67 160 32.00
Noah Norris (11th) Daviess County 5.0 1 1 0 100 0.25 inf inf 25 5.00
Maci Sanders (12th) Daviess County 5.0 1 3 1 100 0.40 1.00 4.00 40 8.00
Kate Wahnsiedler (12th) Daviess County 5.0 0 17 1 100 1.65 0.00 17.00 165 33.00

Glasgow

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Northmont (OH) W 600 95 11 5 1 20 30.00 11.00 16.00 16 370 23.12 4 20 5.00
USN A (TN) W 575 115 7 8 0 20 28.75 inf inf 15 370 24.67 6 20 3.33
Merrol Hyde (TN) W 495 210 7 7 2 20 24.75 3.50 7.00 14 280 20.00 8 50 6.25
Central Hardin A W 475 200 5 9 0 20 23.75 inf inf 14 260 18.57 7 50 7.14
Henderson County W 355 305 4 6 3 20 17.75 1.33 3.33 10 220 22.00 5 30 6.00
Total 2500 925 34 35 6 100 25.00 5.67 11.50 69 1500 21.74 30 170 5.67

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Robert Oliver (12th) Glasgow 5.0 7 4 1 100 1.40 7.00 11.00 140 28.00
William Parocai (11th) Glasgow 5.0 6 7 0 100 1.60 inf inf 160 32.00
Griffin Reid (12th) Glasgow 5.0 14 10 4 100 2.90 3.50 6.00 290 58.00
Caleb West (12th) Glasgow 5.0 7 14 1 100 2.40 7.00 21.00 240 48.00

Grayson County

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Cookeville A (TN) L 75 295 0 3 1 20 3.75 0.00 3.00 3 20 6.67 29 30 1.03
Ballard L 100 365 0 4 2 20 5.00 0.00 2.00 4 40 10.00 26 30 1.15
Cookeville A (TN) L 90 335 0 2 0 20 4.50 0.00 inf 2 20 10.00 18 50 2.78
Cookeville B (TN) W 190 40 0 10 2 20 9.50 0.00 5.00 10 90 9.00 2 10 5.00
Total 455 1035 0 19 5 80 5.69 0.00 3.80 19 170 8.95 75 120 1.60

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Bahaa El-Masri (12th) Grayson County 3.0 0 2 1 60 0.25 0.00 2.00 15 5.00
Carter McCray (10th) Grayson County 2.0 0 0 1 40 -0.12 0.00 0.00 -5 -2.50
Gabriel Secora (10th) Grayson County 3.0 0 3 2 60 0.33 0.00 1.50 20 6.67
Sierra Secora (11th) Grayson County 3.0 0 2 0 60 0.33 0.00 inf 20 6.67
Landon Shiarella (10th) Grayson County 4.0 0 12 1 80 1.44 0.00 12.00 115 28.75
Norea Watson (9th) Grayson County 1.0 0 0 0 20 0.00 0.00 0.00 0 0.00

Henderson County

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Merrol Hyde (TN) W 470 175 2 11 2 20 23.50 1.00 6.50 13 300 23.08 10 40 4.00
Central Hardin A W 505 195 7 7 2 20 25.25 3.50 7.00 14 300 21.43 9 40 4.44
USN A (TN) W 310 275 3 6 3 20 15.50 1.00 3.00 9 200 22.22 9 20 2.22
Northmont (OH) W 395 195 3 8 2 20 19.75 1.50 5.50 11 220 20.00 12 60 5.00
Glasgow L 305 355 3 5 2 20 15.25 1.50 4.00 8 190 23.75 8 30 3.75
Total 1985 1195 18 37 11 100 19.85 1.64 5.00 55 1210 22.00 48 190 3.96

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Josh Freeman (12th) Henderson County 5.0 1 7 3 100 0.70 0.33 2.67 70 14.00
Julianne Latimer (12th) Henderson County 5.0 2 1 0 100 0.40 inf inf 40 8.00
Brent Raleigh (11th) Henderson County 5.0 11 23 8 100 3.55 1.38 4.25 355 71.00
Abby Salisbury (12th) Henderson County 5.0 4 6 0 100 1.20 inf inf 120 24.00

Merrol Hyde (TN)

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Henderson County L 175 470 2 4 1 20 8.75 2.00 6.00 6 80 13.33 9 30 3.33
Central Hardin A W 390 225 2 11 0 20 19.50 inf inf 13 220 16.92 9 30 3.33
Glasgow L 210 495 1 5 1 20 10.50 1.00 6.00 6 110 18.33 14 40 2.86
USN A (TN) W 380 215 4 8 0 20 19.00 inf inf 12 240 20.00 6 0 0.00
Northmont (OH) L 250 415 1 4 1 20 12.50 1.00 5.00 5 130 26.00 19 70 3.68
Total 1405 1820 10 32 3 100 14.05 3.33 14.00 42 780 18.57 57 170 2.98

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
James Han (11th) Merrol Hyde (TN) 5.0 6 17 2 100 2.50 3.00 11.50 250 50.00
Andy Wattanaskopant (11th) Merrol Hyde (TN) 5.0 1 8 0 100 0.95 inf inf 95 19.00
Austin Wattanaskopant (10th) Merrol Hyde (TN) 5.0 0 2 0 100 0.20 0.00 inf 20 4.00
Galen Wei (12th) Merrol Hyde (TN) 4.0 3 5 1 80 1.12 3.00 8.00 90 22.50

Northmont (OH)

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Glasgow L 95 600 0 3 3 20 4.75 0.00 1.00 3 50 16.67 11 30 2.73
USN A (TN) W 355 180 4 8 1 20 17.75 4.00 12.00 12 190 15.83 8 30 3.75
Central Hardin A W 405 205 2 11 1 20 20.25 2.00 13.00 13 250 19.23 5 20 4.00
Henderson County L 195 395 2 5 3 20 9.75 0.67 2.33 7 90 12.86 11 40 3.64
Merrol Hyde (TN) W 415 250 2 13 1 20 20.75 2.00 15.00 15 260 17.33 2 0 0.00
Total 1465 1630 10 40 9 100 14.65 1.11 5.56 50 840 16.80 37 120 3.24

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Ryan Fitzgerald (10th) Northmont (OH) 5.0 1 8 0 100 0.95 inf inf 95 19.00
Ethan Kral (9th) Northmont (OH) 5.0 1 10 2 100 1.05 0.50 5.50 105 21.00
Avery Rieger (10th) Northmont (OH) 5.0 7 10 2 100 1.95 3.50 8.50 195 39.00
Adam Williams (10th) Northmont (OH) 5.0 1 12 5 100 1.10 0.20 2.60 110 22.00

Owensboro

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Danville L 145 355 0 4 1 20 7.25 0.00 4.00 4 40 10.00 22 70 3.18
Central Hardin B W 295 225 2 9 1 20 14.75 2.00 11.00 11 120 10.91 17 60 3.53
Daviess County L 175 220 2 5 3 20 8.75 0.67 2.33 7 100 14.29 11 10 0.91
Trinity L 130 285 0 5 6 20 6.50 0.00 0.83 5 70 14.00 16 40 2.50
USN B (TN) L 145 220 1 4 6 20 7.25 0.17 0.83 5 90 18.00 18 30 1.67
Total 890 1305 5 27 17 100 8.90 0.29 1.88 32 420 13.12 84 210 2.50

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Kaden Blankenship (9th) Owensboro 2.5 0 0 0 50 0.00 0.00 0.00 0 0.00
Landon Block (9th) Owensboro 2.5 0 3 1 50 0.50 0.00 3.00 25 10.00
David Daniel (10th) Owensboro 5.0 3 11 12 100 0.95 0.25 1.17 95 19.00
Beckett Gilmore (10th) Owensboro 5.0 1 9 2 100 0.95 0.50 5.00 95 19.00
Mya Kelly (11th) Owensboro 5.0 1 4 2 100 0.45 0.50 2.50 45 9.00

Trinity

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Daviess County W 275 225 1 9 2 20 13.75 0.50 5.00 10 160 16.00 16 20 1.25
USN B (TN) W 385 150 1 13 0 20 19.25 inf inf 14 220 15.71 8 20 2.50
Central Hardin B W 315 205 2 8 1 20 15.75 2.00 10.00 10 180 18.00 14 30 2.14
Owensboro W 285 130 0 11 3 20 14.25 0.00 3.67 11 170 15.45 8 20 2.50
Danville L 260 340 1 6 1 20 13.00 1.00 7.00 7 100 14.29 17 90 5.29
Total 1520 1050 5 47 7 100 15.20 0.71 7.43 52 830 15.96 63 180 2.86

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Liam Amick (9th) Trinity 2.5 0 3 1 50 0.50 0.00 3.00 25 10.00
Evan Belcher (11th) Trinity 3.0 2 9 3 60 1.75 0.67 3.67 105 35.00
Russell Glass (12th) Trinity 5.0 1 21 1 100 2.20 1.00 22.00 220 44.00
Krish Gupta (11th) Trinity 5.0 1 7 1 100 0.80 1.00 8.00 80 16.00
Anthony Holder (11th) Trinity 4.5 1 7 1 90 0.89 1.00 8.00 80 17.78

USN A (TN)

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Glasgow L 115 575 3 1 4 20 5.75 0.75 1.00 4 60 15.00 8 20 2.50
Northmont (OH) L 180 355 3 3 3 20 9.00 1.00 2.00 6 100 16.67 17 20 1.18
Henderson County L 275 310 3 6 4 20 13.75 0.75 2.25 9 180 20.00 8 10 1.25
Merrol Hyde (TN) L 215 380 3 3 2 20 10.75 1.50 3.00 6 120 20.00 12 30 2.50
Central Hardin A L 250 350 3 6 3 20 12.50 1.00 3.00 9 140 15.56 10 20 2.00
Total 1035 1970 15 19 16 100 10.35 0.94 2.12 34 600 17.65 55 100 1.82

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Adeolu Ajayi (12th) USN A (TN) 5.0 1 3 3 100 0.30 0.33 1.33 30 6.00
Rohan Ramachandran (9th) USN A (TN) 5.0 8 11 11 100 1.75 0.73 1.73 175 35.00
Isaac Spiller (10th) USN A (TN) 5.0 4 4 2 100 0.90 2.00 4.00 90 18.00
Emily Wykoff (12th) USN A (TN) 5.0 2 1 0 100 0.40 inf inf 40 8.00

USN B (TN)

Opponent Result PF PA 15 10 -5 TUH PPTH P/N G/N BHrd BPts P/B BBHrd BBPts P/BB
Daviess County W 265 200 0 8 3 20 13.25 0.00 2.67 8 130 16.25 14 70 5.00
Trinity L 150 385 0 5 2 20 7.50 0.00 2.50 5 70 14.00 20 40 2.00
Danville L 130 445 0 5 2 20 6.50 0.00 2.50 5 90 18.00 12 0 0.00
Central Hardin B L 145 255 1 5 2 20 7.25 0.50 3.00 6 70 11.67 12 20 1.67
Owensboro W 220 145 1 9 1 20 11.00 1.00 10.00 10 120 12.00 6 0 0.00
Total 910 1430 2 32 10 100 9.10 0.20 3.40 34 480 14.12 64 130 2.03

Player Team GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N G/N Pts PPG
Ayodeji Ajayi (11th) USN B (TN) 5.0 0 9 3 100 0.75 0.00 3.00 75 15.00
Lorelei Jobe USN B (TN) 5.0 0 6 0 100 0.60 0.00 inf 60 12.00
Leala Nakagawa USN B (TN) 5.0 1 12 6 100 1.05 0.17 2.17 105 21.00
Sarah Page-McGraw (10th) USN B (TN) 5.0 1 5 1 100 0.60 1.00 6.00 60 12.00